Jak najlepiej zweryfikować autentyczność metalu?

Choć istnieje wiele metod by sprawdzić czy złoto lub srebro jest prawdziwe, niewątpliwie najbezpieczniej jest powierzyć ten proces doświadczonemu specjaliście. Możliwe jest by zrobić to całkowicie bezpłatnie, prosząc o wycenę metalu. W przypadku większych ilości, np. zestawu srebrnych monet, nasi Klienci mogą zweryfikować metal za niewielką opłatą u jednego z naszych partnerów.


Darmowa weryfikacja u specjalisty
W przypadku mniejszych ilości metalu, np. jednej lub kilku złotych monet, możemy zweryfikować autentyczność całkowicie za darmo, odwiedzając podmiot zajmujący się skupem metali szlachetnych, np. mennicę, dealera czy sklep numizmatyczny który skupuje monety inwestycyjne.

Prosimy wtedy o wycenę metalu. Specjalista żeby go wycenić, musi najpierw zweryfikować jego autentyczność. Jest to całkowicie darmowe i niezobowiązujące do sprzedaży. Jeżeli chcemy uzyskać jeszcze większą pewność, możemy powtórzyć tę czynność w innym punkcie.

Przestrzegamy przed korzystaniem z tego typu usług u jubilerów, złotników i w lombardach. Mimo że podmioty te często deklarują, że skupują złoto, bardzo rzadko obracają złotem inwestycyjnym i mogą błędnie weryfikować jego autentyczność.

Weryfikacja u naszych partnerów
W celu zapewnienia jak najwyższej jakości naszych usług, nawiązaliśmy współpracę ze sklepami numizmatycznymi w największych miastach. Świadczą oni usługi weryfikacji monet bulionowych. Jednak ze względu na komercyjny charakter tej współpracy, weryfikacja ta może być płatna – rozliczana bezpośrednio z partnerami.

Podczas gdy 1 złotą monetę bulionową możemy zweryfikować za darmo u wielu podmiotów, rozwiązanie z wykorzystaniem naszych partnerów może być szczególnie użyteczne w przypadku większej ilości srebrnych monet, np. 100 czy nawet 500 uncji. Koszty w stosunku do wartości transakcji są nieduże, a rozwiązanie to daje nam pewność, że metal, który kupujemy, jest autentyczny.

Lista naszych partnerów i stawki za weryfikację dostępne są tutaj:Weryfikacja monet bulionowych na własną rękę
Najbardziej popularne monety bulionowe można łatwo zweryfikować na własną rękę, mając do dyspozycji wagę jubilerską, suwmiarkę oraz telefon. Weryfikacja wagi monety, jej wymiarów oraz test rezonansowy dają nam pewność, że moneta jest autentyczna.

Rekin Srebra przygotował serię materiałów edukacyjnych, w których przedstawia krok po kroku, jak można łatwo zweryfikować autentyczność najbardziej popularnych monet bulionowych.