Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo i komfort transakcji naszych Użytkowników jest dla nas priorytetem. Dlatego sugerujemy najlepsze praktyki realizowania transakcji w całkowicie bezpieczny sposób, a także dostarczamy wiedzę, w jaki sposób możemy sprawdzić samemu czy złoto lub srebro jest prawdziwe.

Rekin Srebra, przygotował serię filmików edukacyjnych, w których przedstawia jak zweryfikować autentyczność złotych i srebrnych monet bulionowych.Jeżeli jednak nie chcemy robić tego samemu, najlepszym sposobem jest skorzystanie z usług specjalisty. Są tutaj dwie możliwości.

Możemy zrobić to całkowicie za darmo, udając się do niezależnego podmiotu zajmującego się skupem metali szlachetnych: sklepu numizmatycznego, mennicy bądź dealera metali szlachetnych. Prosimy wtedy o wycenę metalu. Specjalista, żeby wycenić metal, musi najpierw zweryfikować jego autentyczność, co jest bezpłatne. Zalecamy nie korzystać z usług złotników, jubilerów i lombardów ponieważ nie zajmują się oni z reguły obrotem metalami inwestycyjnymi i mogą błędnie weryfikować ich autentyczność.

Drugim sposobem jest skorzystanie z usług jednego z naszych partnerów w postaci sklepów numizmatycznych. Oferują oni usługi weryfikacji monet bulionowych. Z uwagi na komercyjny charakter tej współpracy, weryfikacja autentyczności u części z tych partnerów może być płatna. W trakcie wizyty u naszego partnera prosimy powiedzieć, że jest to transakcja z portalu Szlachetne Inwestycje.Bezpieczne przeprowadzenie transakcji wymaga również dokonania bezpiecznego rozliczenia płatności za metal. Na temat tego, jak przeprowadzić bezpiecznie transakcję piszemy szerzej tutaj: