Dlaczego my?

Transakcje poprzez SzlachetneInwestycje.pl są znacznie bardziej korzystne dla inwestorów indywidualnych niż transakcje z udziałem tradycyjnych dealerów czy mennic. Dotyczy to zarówno klientów, którzy kupują złoto i srebro oraz tych, którzy je sprzedają. Nasi klienci uzyskują korzyści na wielu płaszczyznach.


NAJNIŻSZA CENA ZAKUPU NA RYNKU

Umożliwiając wymianę metali szlachetnych pomiędzy osobami fizycznymi, eliminujemy z tego procesu pośrednika w postaci dealera, który znacznie zwiększa koszty dla obu stron. Dzięki wyeliminowaniu dealera, który z definicji narzuca wysoką marżę, jesteśmy w stanie wypracować najlepszą cenę na rynku dla obu stron transakcji. Marża dealera zostaje zastąpiona dużo niższą prowizją za wymianę danych kontaktowych pomiędzy kupującym i sprzedającym.

Z obserwacji transakcji na naszym Portalu wynika, że nasi Użytkownicy kupują złoto średnio o 1,8-5,6% taniej niż u polskich dealerów. W przypadku srebra Użytkownicy byli w stanie zaoszczędzić nawet 6,2-15,4%. Wartości te uwzględniają prowizję Portalu.


NAJWIĘKSZY ZYSK PRZY REALIZACJI INWESTYCJI

Wyeliminowanie dealera w naszym modelu biznesowym pozwala również na uzyskanie najwyższej na rynku ceny w momencie wyjścia z inwestycji.
Z obserwacji transakcji na naszym Portalu wynika, że nasi Użytkownicy spieniężają złoto po cenie wyższej o średnio 2,4-5,2% wyższej niż u polskich dealerów. W przypadku srebra Użytkownicy są stanie zarobić nawet 13,6%-19,7%. Wartości te uwzględniają prowizję Portalu.


ANONIMOWOŚĆ

Proces wymiany metalu poprzez Szlachetne Inwestycje jest zaprojektowany tak, że może być całkowicie anonimowy, a jednocześnie w pełni bezpieczny. Z nami każda transakcja może być anonimowa.

Oferujemy anonimową płatność prowizji, a także rekomendujemy procedury przeprowadzenia transakcji w sposób anonimowy, łącznie z rozliczeniem transakcji w sposób anonimowy w obecności notariusza.

Sugerowane przez nas rozwiązania są zgodne z polskim prawem. Dokładne instrukcje znajdują się w zakładce „Jak dokonać transakcji”.


NATYCHMIASTOWA REALIZACJA

Kiedy kupujemy metale szlachetne u dealera, powszechną praktyką jest płacenie całej kwoty z góry, następnie oczekiwanie kilku tygodni na zamówiony towar. Ale to sprowadza się do powierzania naszych oszczędności zaufaniu, że przez ten czas dealer nie zbankrutuje lub „nie zawinie się” z naszymi pieniędzmi. Niejednokrotnie u polskich dealerów zdarzały się sytuacje, że dealer anulował zamówienie, kiedy to było dla niego bardziej korzystne. Zamawianie towaru z długim terminem realizacji jest więc opcją tylko dla ludzi o mocnych nerwach.

Proces ten jest również kłopotliwy, ponieważ w przypadku transakcji gotówką wymaga co najmniej dwóch wizyt w punkcie stacjonarnym dealera. Powszechną praktyką, nawet u najbardziej znanych dealerów, jest niewywiązywanie się z umówionego czasu realizacji. Standardem jest oczekiwanie pięciu albo i więcej tygodni zamiast uzgodnionych trzech.

Realizując transakcje przez Szlachetne Inwestycje, dokonujesz wymiany osobiście i natychmiast. Dzięki temu masz pewność, że odbierzesz to czego chcesz i zrobisz to od razu, zamiast czekać kilka tygodni w niepewności.

Podobne problemy dotyczą wyjścia z inwestycji. Tylko najwięksi dealerzy mają swoje oddziały we większej ilości miast. Oferują oni znacznie gorsze ceny skupu niż mniejsi dealerzy, którzy działają tylko w ograniczonej lokalizacji. Zatem jeśli chcemy uzyskać lepszą cenę, spieniężanie metali w skupie jest z reguły czasochłonne i wiąże się z wysyłaniem naszych metali kurierem, co również niesie pewne ryzyko, od którego trzeba się ubezpieczać. Następnie musimy czekać na wycenę, weryfikację autentyczności i wreszcie płatność. Siłą rzeczy nawet najwyższe ceny w skupach są dużo niższe niż te, które możemy uzyskać, sprzedając metal osobie fizycznej.


BEZPIECZEŃSTWO TRANSAKCJI

Transakcje poprzez nasz portal mogą być równie bezpieczne jak te z udziałem tradycyjnych dealerów. Nasi partnerzy w postaci sklepów numizmatycznych pomagają przy weryfikacji metalu w największych miastach. Dostarczamy naszym Użytkownikom wiedzę, jak mogą zweryfikować autentyczność monet bulionowych na własną rękę. Sugerujemy procedury przeprowadzenia transakcji w całkowicie bezpieczny sposób. Jednym z rozwiązań jest dokonanie anonimowej transakcji w obecności notariusza. Więcej na ten temat w zakładce Jak przeprowadzić bezpiecznie transakcje?

WSPÓŁPRACA SPECJALNA

Naszą misją jest uzyskanie najlepszych cen na rynku dla naszych klientów. Zawsze szukamy najlepszych możliwych rozwiązań dla obu stron transakcji. Ponieważ mamy informacje na temat oczekiwań cenowych zarówno kupujących, jak i sprzedających, jesteśmy w stanie wypracować najlepsze warunki dla każdej ze stron. Oprócz pasywnej pomocy w postaci udostępniania infrastruktury giełdowej, działamy również aktywnie, poszukując transakcji dla naszych klientów w ramach naszej sieci kontaktów wśród inwestorów indywidualnych. Jesteśmy w stanie robić to skutecznie, ponieważ zgłaszają się do nas inwestorzy zarówno ze strony popytowej, jak i podażowej.

Jeżeli jesteś zainteresowany współpracą i chcesz, żebyśmy znaleźli najlepsze dla Ciebie rozwiązanie na rynku, skontaktuj się z nami pod business@szlachetneinwestycje.pl lub zadzwoń do nas. W przypadku większych transakcji jesteśmy w stanie zaoferować preferencyjne warunki prowizyjne.

Oferujemy również płatne konsultacje w zakresie inwestowania w metale szlachetne. Więcej informacji w zakładce „Konsultacje”.MECHANIZM GIEŁDOWY

Nasz portal jest oparty na mechanizmie giełdowym. Oznacza to, że Użytkownicy mogą ustalać ceny wymienianych metali w całkowicie płynny, rynkowy sposób. Dzięki temu nasi Użytkownicy są w stanie bardzo łatwo znaleźć najlepsze oferty na rynku. Ułatwia to także wyszukiwarka i filtry, które generują oferty o interesujących nas parametrach.